З ДОСВІДУ РОБОТИ

МІЖНАРОДНИЙ ТИЖДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ГЛУХОТОЮ  відзначається в світі щорічно в останній повний тиждень вересня, який в останню неділю вересня і завершується Міжнародним  днем глухих. Міжнародний тиждень глухих є символом глобального руху за єдність глухих і узгоджену пропагандистську діяльність, спрямовану на підвищення обізнаності про проблеми, з якими глухі люди стикаються в своєму повсякденному житті. Цей тиждень відзначається за допомогою різних заходів, що проводяться спільнотами глухих по всьому світу. У цьому році Тиждень людей з гухотою триватиме з 18 по 25 вересня під гаслом "Світ, де юди з глухотю всюди можуть використовувати жестову мову!"

СВЯТКУВАННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЖЕСТОВИХ МОВ ВІДБУВАЄТЬСЯ 23 ВЕРЕСНЯ, ПОЧИНАЮЧИ З 2018 РОКУ.

Ця подія також відбуається в рамках Міжнародного тиждня глухих. Метою МДЖМ є підвищення обізнаності суспільства про жестові мови та посилення їх статусу. У постанові про заснування цього дня визначається, що ранній доступ до мови жестів, включаючи послуги, якісну освіту, має життєво важливе значення для росту і розвитку глухих людей і має вирішальне значення для досягнення погодженних на міжнародному рівні цілей в області розвитку. Визнається важливість збереження жестових мов, як частини мовного та культурного розмаїття.

24 ВЕРЕСНЯ 2023 РОКУ ВЕСЬ СВІТ ВИЗНАЧАЄ  МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГЛУХИХ ТА СЛАБКОЧУЮЧИХ.

МИ РАДІ ВІТАТИ ВСІХ ЗІ СВЯТОМ!

Міжнародний день глухих (International Deaf Day), що відзначається щорічно в останню неділю вересня,   був заснований в 1951 році, на честь створення Всесвітньої федерації глухих (World Federation of the Deaf, WFD).

Мета Дня - підвищення інформованості міжнародного співтовариства про проблеми, з якими щодня   стикаються глухі люди. Адже, за статистикою, порушеннями слуху страждає кожна дев'ята людина. Його   втрачають в результаті травми, хвороби або вроджених вад.

Спеціально до свята в школі був підготовлений і випущений " ОNLAIN- Інформаційний веснтік": https://fb.watch/nayC-wW6WQ/

До вашої уваги  презентація, присвячена цієї події:   МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГЛУХИХ І  СЛАБКОЧУЮЧИХ  .

Охочих зануритись в захоплюючий світ сурдотехніки запрошуємо перегянути  презентацію: "Історія сурдотехнікі. Фізіка на допомогу глухим ".

У захоплюючій невимушеній формі школярі мають змогу згадати природу звукових хвиль, будову слухового аналізатора і дізнатися, як відкриття в науці і техніці дали потужний поштовх до розвитку приладів для поліпшення слуху від банальних морських раковин і слухових ріжків до суперсучасних цифрових, програмованих апаратів і кохлеарної імплантації.