Аксесуари

Вушна вкладка, її функція.

Вушна вкладка проводить звук від завушного слухового апарата у вухо.

Вона виготовляється із зліпка вуха, щоб повністю відповідати формі вуха.

Вушна вкладка також є кріпленням слухового апарату на вусі.

Вдало підігнана вушна вкладка сприяє зменшенню свисту слухового апарату, оскільки вона запобігає "протіканню звуку".

Відчуття «приглухуватості» – коли голос звучить «як у бочці» – можна зменшити за допомогою вентиляційного отвору у вушній вкладці.

Важливо, щоб трубка, що з'єднує вушну вкладку та слуховий апарат, завжди була чистою, цілою та пружною. Крім того, її довжина має відповідати розміру вуха. Якщо трубка занадто коротка, це може викликати у користувача неприємне відчуття напруги; надто довга трубка не може надійно утримувати слуховий апарат на вусі. Трубка невідповідної довжини також може затиснутися та блокувати проходження звуку.

Також дуже важливо стежити за чистотою вушної вкладки та перевіряти, чи правильно вона розташована у вушному каналі. В іншому випадку звук слухового апарата може не потрапляти у вухо. В результаті цього користувачеві може здатися, що слуховий апарат погано працює, і він може відмовитись носити слуховий апарат.

Як правильно вставити вкладку у вухо.

Вимкніть слуховий апарат або зменшіть рівень гучності.

Широка дуга вушного вкладиша має бути звернена назад,

яке  "ріжок" має бути звернений вгору. Тримайтеся за

"ріжок" і вставте вушну вкладку у вухо ззаду, слідка

нахиляючи його.

Щоб с  простити вставку вушного вкладиша, вільною рукою

злегка відтягніть у різні боки вушну раковину так, щоб

вушний канал трохи розширився і випростався. Гострий

кінець широкої дуги вушного вкладиша слід акуратно розмістити під складкою зовнішнього вуха.

У деяких людей вушна вкладка легко вставляється у вухо, в інших її необхідно "вкрутити" у вушний канал. Не використовуйте силу. Так як шкіра у вушному каналі дуже чутлива, може виникнути подразнення.

Перед тим, як вийняти вушну вкладку з вушного каналу, вимкніть слуховий апарат або зменшіть гучність. Потім обережно вийміть вушну вкладку з вушного каналу.

Чищення та обслуговування вушної вкладки

Частота чищення вушної вкладки залежить від конкретного користувача. Зазвичай достатньо 1-2 рази на тиждень.

Акуратно від'єднайте трубку, що з'єднує вушну вкладку і слуховий апарат, від ріжка слухового апарата. Потім промийте вушну вкладку і сполучну трубку в теплій проточній воді. Помістіть вушний вкладиш і сполучну трубку в склянку з мильним розчином або спеціальним шипучим розчином для чищення вкладишів. Залишіть на 10-30 хвилин, щоб усунути бруд та вушну сірку. Ніколи не вставляйте ватяні палички, зубочистки або інші гострі предмети у вушну вкладку. Після цього промийте вкладиш у теплій проточній воді.

Протирайте вушну вкладку м'якою, сухою тканиною. Для просушування звукового каналу та видалення крапельок води скористайтеся спеціальним балончиком для продування, який можна придбати у  центрі обслуговування апаратів. Якщо вушна вкладка має вентиляційний отвір, також продуйте його.

На ніч покладіть вушну вкладку на м'яку, суху тканину і дайте їй висохнути. Отвір виходу звуку вушної вкладки повинен бути звернений вниз, щоб усунути всі залишки вологи. Перед тим, як повторно приєднати трубку і вушний вкладиш до слухового апарату, необхідно переконатися в тому, що вони абсолютно сухі.

Приєднайте трубку та вушну вкладку до слухового апарату.

Пластикова трубка завжди повинна бути м'якою та пружною. Якщо вона пожовкла або стала жорсткою, її слід замінити. У більшості людей форма вушного каналу згодом змінюється. Тому, можливо потрібно час від часу виготовляти нову вкладку.

Після того, як Ви вставили вушну вкладку і розмістили слуховий апарат за вухом, увімкніть апарат або збільште гучність.