Кохлеарна імплантація

Що таке кохлеарна імплантація

Найчастіше втрата слуху викликана руйнуванням чутливих волоскових клітин,

які знаходяться в равлику внутрішнього вуха та відповідають за перетворення звуків на електричні потенціали. У більшості випадків успішна корекція слуху досягається за допомогою слухопротезування.

Але при глибокій або повній втраті слуху дитина не може почути навіть

допомогою найпотужнішого слухового апарату. Раніше такі діти були приречені на глухоту. Тепер їм допоможе кохлеарний імплант.

Кохлеарний імплант є складною технічною системою, яка перебирає функції пошкодженого внутрішнього вуха, це електронний пристрій, що виконує функції пошкоджених або відсутніх волоскових клітин та виробляє електричну стимуляцію збережених нервових волокон. На відміну від слухового апарату кохлеарний імплант не робить звуки гучнішими; він забезпечує корисну звукову інформацію з допомогою прямої стимуляції збережених волокон слухового нерва, забезпечуючи цим хворому (пацієнту) можливість сприймати звуки.

В даний час кохлеарна імплантація є найефективнішим способом реабілітації інвалідів зі слуху. Кохлеарний імплант використовують для покращення комунікативних можливостей глухих як дорослих, так і дітей. Досвід  використання КІ, в тому числі і в Україні, довів, що кохлеарні протези дають можливість людині зі значною втратою слуху чи глухотою відновити звукосприйняття та усне мовлення та жити повноцінним життям. За допомогою сучасних кохлеарних імплантів нечуючі здатні сприймати як мовлення, так і увесь діапазон звуків, доступних людському вуху. Кожен мовленнєвий процесор програмується індивідуально відповідно до стану слуху пацієнта.

Слід зазначити, що кохлеарна імплантація є складним комплексом заходів, які включають проведення діагностики, підбору кандидатів, хірургічного та післяопераційного лікування. А також тривалого та інтенсивного сурдопедагогічного етапу слухової реабілітації людей із порушенням слуху.

Пропануємо до Вашої уваги презентацію створену за матеріалами "НВП"ВАБОС", вітчизняного виробника сурдотехнікиДеякі  аспекти кохлеарної імплантації.